Reitsakas Advokaadibüroo

Kui netovara (omakapital) ei vasta nõuetele

Äriseadustikus on sätestatud netovara ehk omakapitali miinimum nõue. Nimelt, kui osaühingul/aktsiaseltsil on netovara vähem kui pool osa/aktsiakapitalist või vähem kui on sätestatud miinimaalne osakapitali suurus (2 500 eurot) või aktsiakapitali suurus (25 000 eurot), siis ähvardab ettevõtet äriregistrist kustutamine.

Loe edasi

Appi, kaasomand on hävimas. Mida teha?

Tänapäeval ei ole haruldane nähtus, et asi kuulub kaasomandisse ehk siis kuulub mitmele isikule. Nii kaua kuni kaasomanike omavahelised suhted on head ei ole oluline, mis on kaasomaniku õigused ühise asja majandamisel ja mis saab tekkinud kuludest. Probleemid tekivad siis, kui tekib poolte vahel tüli või kui kaasomand tekib tahtevastaselt, näiteks pärimise teel tekkinud kaasomand. Sellises olukorras tekibki kaasomanikel küsimus, millised õigused nendel on ja mis saab asja jaoks tehtud kulutustest. Seekord võtan luubi alla olukorra, kui asi on hävimas ja on vaja teha mingeid toiminguid selle säilitamiseks.

Loe edasi

Isikuandmete kaitse üldmääruse olulisus

 Vandeadvokaat Jana Reitsakas rääkis 09.03.2017. a EU Data Protection Regulation seminaril sellest, miks on isikuandmete kaitse üldmäärus (direktiiv 95/46/EÜ) oluline ja mis mõju ta avaldab ettevõtetele. Jana Reitsakas presentatsiooni saab alla laadida siit.